Choď na obsah Choď na menu
 


Ako vznikol Twilight? :)

29. 10. 2011

Ako napadlo Meyerovú napísať úžasný Twilight?

,,Druhého júna som sa zobudila z veľmi živého sna," hovorí autorka knižnej série Stephenie Mayerová. ,,V tom sne boli dve osoby pohrúžené do rozhovoru na lesnej lúke.Jednou z nich bolo obyčajné dievča. Tá druhá osoba bola fantasticky krásna,žiarivá....Bol to upír! Rozoberali prekážky, vyplývajúce z toho,že sa postupne do seba zamilovali. Upíra priťahovala vôňa jej krvi a nebolo to pre neho ľahké, ovládnuť sa a okamžite ju nezabiť."

Stephenie najskôr stvorila prvú verzu Twilight pre seba, jednoducho sa zobudila zo sna, sadla si za počítač, zapísala si všetko, čo si zapamätala. Odvtedy až dodnes nedokáže z hlavy pustiť hlavných hrdinov. Ubehli tri mesiace a kniha bola hotová, Meyerová však ešte nemala mená pre svoje hlavné postavy. Stále ich volala ,,on a ona".

,,Pre svojho upíra sa rozhodla použiť meno,ktoré bolo kedysi veľmi romantické,no časom stratilo svoju popularitu," hovorí autorka. ,,S hlavnou hrdinkov to bolo ťažšie. Po tom dlhom čase, ktorý som s ňou strávila, som ju mala rada ako vlastnú dcéru a žiadne meno sa mi nezdalo dosť dobré. Napokon som jej dala meno,ktoré som si šetrila pre svoju dcéru- Isabella. Edward a Bella mali konečne mená! Keď som potom dokončila hlavný príbeh knihy, začala som písať epilóg, no napokon som to uzatvorila s tým, že niesom pripravená sa so svojimi postavami rozlúčiť,a tak som začala pracovať na pokračovaní. Medzitým som sa snažila o vydanie knihy, čo nebolo skutočne ľahké. Po tom, čo ma viackrát niektoré vydavateľstvá odmietli, ma objavila moja súčastná agentka a editorka, vďaka ktorej sa zo sna stala skutočnosť...."

Dnes má Mayerová na konte viac ako 25 miliónov predaných výtlačkov! Román Twilight (Súmrak) si okamžite získal okamžite fanúšikov a podľa Amazonu, amerického internetového obchodného gigantu, je Súmrak najlepšou tínedžerskou knihou desaťročia. Len z posledného dielu ,,Breaking Dawn"sa za prvý deň predalo viac ako 1,3 milióna výtlačkov! Sériu preložili v 37 krajinách a okamžite figurovala na popredných miestach v rebríčkoch predajnosti vrátane Slovenska.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

debilina

(rebekahudakova, 25. 7. 2013 15:56)

toto je úplna debilina

Re: debilina

(Tia, 1. 9. 2014 14:47)

Si piča a je to úžasné